Tablice? Linki źródłowe? Przepinanie? Jeśli jesteś nowa na Pintereście, istnieje kilka terminów, które na początku mogą wydawać się nieco mylące. Zapoznanie się z najczęściej używanymi terminami pozwoli lepiej zrozumieć, jak działa Pinterest i czego można się spodziewać, gdy zaczynasz. Takie małe ABC Pinteresta.

Podstawowe terminy na Pintereście

Pin jest wizualną zakładką, która zachowuje w Pintereście łącza do innych stron z ilustrującym je zdjęciem z inną stroną.

Tablica (ang. board) jest miejscem, w którym zapisujesz powiązane (tematycznie, kolorystycznie lub w inny sposób) piny.

Obserwatorzy (ang. followers) to inni użytkownicy Pinteresta, którzy zdecydowali się podążać za Twoim profilem czy tablicą. Za każdym razem, gdy dodasz lub przepniesz nowy pin, pojawi się on na stronach głównych Twoich obserwujących.

Użytkownicy na Pinterest są w języku angielskim określani jako „pinners” czyli pinujący. Ilekroć znajdziesz użytkowników, które lubisz, możesz zdecydować, że chcesz śledzić ich profile lub pojedyncze tablice. W ten sposób, gdy udostępnią nowe piny, zobaczysz je na swojej stronie głównej, w tzw. feedzie.

Kiedy zapiszesz na jednej ze swoich tablic pin, który odkryjesz na Pintereście, nazywa się przepięciem czy repinowaniem (ang. re-pin).

Link źródłowy to adres URL strony internetowej, z której pochodzi pin.

Jakie jeszcze terminy należałoby wyjaśnić?

 

Zapisz na Pintereście: