Kiedy piszę ten tekst, trwa w grupie na FB wyzwanie: Idziemy na ilość. Pinujemy w tym tygodniu bardzo intensywnie!

Już zatem wiesz, że pinowanie ręczne wymaga trochę czasu, choć są sposoby, aby go co nieco zaoszczędzić.

Tak budowałam swój profil przez lata i nie widzę przeszkód, aby każdy mógł tak zrobić.

Zbudowanie jednak fajnego profilu – to jedno.

Podtrzymywanie ruchu na nim wydaje się może nie tyle trudniejsze, co nudniejsze, więc…

Możesz spróbować automatyzacji!

Program Tailwind może Cię wyręczyć stopniowo „dawkując” zaplanowane piny. Planujesz raz na jakiś czas, a automat publikuje je później za Ciebie (nie ma konieczności każdorazowej akceptacji  jak np. w Later dla Instagrama, dla porządku należy dodać, że w Tailwind można obsługiwać również to medium).

Co to jest Tailwind?

Tailwind to kompletny zestaw narzędzi marketingowych powiązanych z Pinterestem dla blogerów i małych firm. W uproszczeniu można go nazwać planerem dla Pinteresta. Ma wszystkie funkcje, jakie są potrzebne, aby przyciągnąć ruch, potencjalnych klientów i sprzedaż za pośrednictwem Pinteresta – przy minimalnej inwestycji czasu i pewnej kwocie pieniędzy.

Ile kosztuje?

Tailwind jest programem płatnym (9,99 – 15 USD/m-c zależnie od planu). Oferuje jednak darmową wersję próbną. Możesz zaplanować do 100 pinów na Pinterest i 30 postów na Instagramie za darmo, zanim zdecydujesz, czy płatny plan jest odpowiedni dla Ciebie. Nie ma ograniczenia czasowego! Jeśli zarejestrujesz się z mojego linka to jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się na wersję płatną – miesiąc otrzymasz gratis.

Automatyzacja pinowania z Tailwind jest bardzo prosta

Tailwind przeanalizuje Twoje konto, Twoją branżę, Twoich odwiedzających i Twoją niszę i wygeneruje Inteligentny Harmonogram z najlepszymi czasami, w których należy publikować, aby zaangażowanie odbiorców było większe.

 • w opcji próbnej, bezpłatnej możesz zaplanować 100 pinów (w dowolnym układzie, po 5 przez 20 dni czy po 1 przez 100 dni)
 • w wersji płatnej (płatność miesięczna) możesz zaplanować 400 pinów miesięcznie (w dowolnym harmonogramie, średnio możesz więc przypiąć ok. 13 pinów dziennie). Przy płatności za rok z góry – liczba pinów jest nieograniczona.

Instalując rozszerzenie do Chrome lub innych przeglądarek możesz do Inteligentnego Harmonogramu dodawać piny dokładnie na takie same sposoby jakbyś pinował samodzielnie:

 • z poziomu Pinteresta,
 • z poziomu przeglądarki (Twoja i inne strony),
 • z Tailwind (nowe grafiki, dodasz je z dysku sieciowego lub swojego komputera metodą „przeciagnij i upuść”).

 

 

Tyle, że nie publikują się od razu, a dopiero w zaplanowanym czasie. Możesz je też zachować w wersjach roboczych, do przejrzenia, poprawienia później.

Klikasz ikonę Tailwind, która pojawia się na każdym obrazie w Internecie jeśli masz zainstalowane takie rozszerzenie, edytujesz opis (Jeśli chcesz), oznaczasz preferowaną tablicę (1 lub więcej, z wybranym interwalem) i już. Pin wskakuje w najbliższe wolne miejsce w Inteligentnym Harmonogramie. Możesz później ew. przesunąć go w inne miejsce, wybrać inną godzinę i datę publikacji.

Jak Tailwind zwiększa ruch na Twoim Pintereście i pozwala pozyskiwać nowych followersów?

 • Utrzymuje stałą obecność na Pintereście bez ręcznego przypinania przez cały dzień.
 • Pozwala pinować regularnie, ale w pożądanych odstępach, aby nie narażać się na zarzuty spamowania
 • Pozwala pinować w najlepszym możliwym czasie (największe szanse na ruch i zaangażowanie)
 • Podpowiada nowe piny, aby zaoszczędzić czas.
 • Daje możliwość publikacji w tematycznych Tribes („Plemiona”), skąd współużytkownicy mają łatwiej pinować wzajemnie atrakcyjne treści.
 • Umożliwia ponowną automatyczną publikację najlepszych pinów (w zaplanowanym harmonogramie)
 • Aplikacja mobilna Tailwind pozwala zarządzać zaplanowanymi pinami w dowolnym momencie

Tailwind oferuje też rozszerzone statystyki ( w wersji Plus – 30 dniowe):

 • Analiza liczby followersów, trendów zaangażowania, repinów, komentarzy. Na tablicach i dla pojedynczych pinów. Sortuj swoje piny według tablicy, kategorii, zakresu dat, słów kluczowych, adresu źródłowego i innych
 • Bezpłatne podsumowania Twojej działalności wysyłane mailem
 • Integracja z Google Analytics, umożliwia śledzenie odwiedzin, transakcji i przychodów aż do poziomu każdego pina
 • Archiwizacja i eksport danych historycznych, pozwalająca mierzyć postępy w rozwoju profilu

 

 

 

 

 


UWAGA! jeśli jesteś kompletnym nowicjuszem, mozesz zacząć od kursu 1, 2, 3, Start! Pinterest dla początkujących!, gdzie w filmach video omawiam po kolei tworzenie profilu biznesowego, tablice i piny (wszelkie techniczne kwestie, optymalizacja pinów, sposoby pinowania). Szczegółowo i dogłębnie. W trakcie obecnego wyzwania będę raczej skupiać się na intensywnym pinowaniu, a nie na budowie profilu od zera. Dla tych, którzy chcieliby  zacząć od początku – rabat na kurs!

Strona kursu:

https://pinterestdlabiznesu.pl/produkt/1-2-3-start-pinterest-dla-poczatkujacych/