Czy wiesz, jakie są najpopularniejsze kategorie na Pintereście? W jakich kategoriach najczęściej pojawiają się piny? Zastanawiasz się w jakich kategoriach pinujesz?

Najpopularniejsze kategorie

Z danych udostępnianych przez Pinterest, wynika, że najpopularniejszą (najczęściej przypinaną i przepinaną) kategorią jest „Dom i ogród”, a zaraz potem „Sztuka i rękodzieło” czyli najczęściej piny z dziedziny DIY. W dalszej kolejności „Styl i moda”, „Jedzenie” (ach te wszechobecne przepisy…) i „Edukacja”.

kategorie na Pintereście

Źródło danych: www.statista.com, opracowanie własne

Ze względu na to, że podziały te nie są do końca czyste, a kategorie nie pokrywają wszystkiego, co znajdziesz na Pintereście,w  tym m. in. porad z dziedziny blogowania, Social Media, marketingu itp. wyniki podane wyżej należy traktować jako przybliżone. Nie zmienia to faktu, że dominuje na Pintereście 5 głównych tematów.

Zauważcie, że podobnie jak na innych platformach, algorytm z czasem pokazuje Ci to lubisz, w co się angażujesz. Twój feed zatem zapewne będzie odbiegał od statystyk, jakie są popularne kategorie na Pintereście. Ktoś pinuje głównie modę, ktoś lubi DIY, ktoś jest architektem.

Co z tego wynika?

Jeśli prowadzisz bloga w jednej  z tych 5 dziedzin, bądź łączysz je na swoim blogu – Pinterest jest dla Ciebie!

Pinując wprost ze swojego dysku (np. dodatkowe grafiki do posta) możesz wybrać w jakiej kategorii ma zostać zapisany pin. Użytkownicy widzą  piny z polubionych tablic w swoim feedzie, ale mogą również przeglądać kategorie. To dodatkowa szansa na bycie zauważonym, zwłaszcza jeśli pinujesz w mniej popularnych kategoriach.

 

Zapisz na Pintereście: