Automatyzacja pinowania

W tym wpisie Narzędzia dla Pinteresta – Tailwind:

pisałam o programie do automatyzacji pinowania, jakim jest Tailwind. Tailwind został pierwotnie stworzony wyłącznie dla Pinteresta i Pinterestowi podporządkowana. Obecnie nieco się to zmieniło, gdyż Tailwind oferuje również narzędzia dla Instagrama, ale wciąż kojarzony jest głównie z Pinterestem.

Istnieją jednak inne programy i platformy do automatyzacji działań w mediach społecznościowych, które można wykorzystać do automatyzacji pinowania. Być może już korzystasz z któregoś z nich do publikacji na Facebooku czy Instagramie i możesz łatwo dołączyć obsługę swojego profilu na Pintereście?

Buffer

Strona główna: https://buffer.com

15-99USD/miesiąc, 14 dniowa darmowa wersja testowa

Oficjalny partner Pinteresta.

Co możesz zrobić z Bufferem na Pintereście?

Zaplanuj zawartość: oszczędzaj czas i planuj stopniowe umieszczanie pinów, dzięki czemu nie musisz być online przez cały dzień.

Udostępniaj zawartość na profilu na Pintereście z pulpitu Buffera lub z dedykowanych rozszerzeń do przeglądarki Chrome, Firefox i Safari.

Połącz wiele sieci społecznościowych: podłącz dowolną liczbę kont Pinterest, jak chcesz i łatwo publikuj swoje treści na Twitterze, Facebooku, Google+ i LinkedIn z tego samego pulpitu.

Uzyskaj dostęp do dodatkowych statystyk: Zmierz popularność pinów, aby zrozumieć, w jaki sposób twoja publiczność rośnie i jak Twoi obserwatorzy angażują się w Twoje treści. Buffer pomaga filtrować, eksportować i sortować dane, dzięki czemu można podejmować mądrzejsze decyzje w kampaniach społecznościowych.

Dostosuj konkretne dni i godziny, które przypinasz, aby stworzyć unikalne harmonogramy tylko dla siebie i swoich tablic. Możesz też zdac się na Buffer i pozwolić mu wybrać najlepsze godziny dla Ciebie.

Podobnie, w szerszym lub węższym zakresie działają:

 

Hootsuite

Strona główna: https://hootsuite.com

19USD/miesiąc, 14 dniowa darmowa wersja testowa

 

Sprout Social

Strona główna: https://sproutsocial.com

99USD/miesiąc

 

CoSchedule 

Strona Główna: https://coschedule.com/

80uSD/miesiąc, 14-dniowy okres próbny

 

ContentCal

Strona główna: https://www.contentcal.io/

0-12USD/miesiąc

ciekawa wizualizacja graficzna zaplanowanych treści

 

Gdzie nie iść?

RecurPost, MeetEdgar, silni gracze w obsłudze kont w mediach społecznościowych, na dzisiaj nie umożliwiają podpięcia profilu na Pintereście.

 

Czy warto używać programów do automatyzacji pinowania?

Większość wartych uwagi programów do pinowania – kosztuje. Korzystaj z nich, jeśli Twoja strategia marketingowa żywą obecność w mediach społecznościowych. Wymienione programy i oferowana przez nie automatyzacja pinowania, pozwalają oszczędzić czas, dzięki  przejęciu powtarzalnych czynności (np. publikacja informacji o nowym artykule czy produkcie na wielu kontach społecznościowych). Poświęcając 15-30 minut raz na tydzień, jesteś w stanie zaplanować tygodniową aktywność na profilu Pinteresta

Nie jest tak jednak, że nie da się bez tych programów żyć i działać. Przez wiele lat pinowałam wyłącznie ręcznie. Jak w wielu sytuacjach życiowych, używając wymienionych programów wymieniasz pieniądze za czas.

Dziś w obsłudze mojego konta na Pintereście, którym promuję sklep na Etsy i sklep e-tutorial.eu, wspomagam sie programem Tailwind. I już. Tylko prosta automatyzacja pinowania i looping. Nic więcej nie trzeba.