Pinterest

Narzędzia dla Pinteresta – Tailwind

Co to jest Tailwind?

Tailwind to kompletny zestaw narzędzi marketingowych powiązanych z Pinterestem dla blogerów i małych firm. W uproszczeniu można go nazwać planerem dla Pinteresta. Ma wszystkie funkcje, jakie są potrzebne, aby przyciągnąć ruch, potencjalnych klientów i sprzedaż za pośrednictwem Pinteresta – przy minimalnej inwestycji czasu i pewnej kwocie pieniędzy. Strona programu TUTAJ.

Co ważne, to oficjalnie zaakceptowane przez Pinteresta narzędzie do planowania i publikacji treści (jedno z niewielu, popularny kiedyś Boardbooster nie otrzymał niestety takiej akceptacji i zakończył działalność).

 

Koszty

Na dzisiaj jest to program płatny. Plan dla małych przedsiębiorców kosztuje 9.99 -15 USD miesięcznie, zależnie od tego czy wybierzesz płatność roczną (z góry) czy miesięczną. W tej cenie można przypiąć/zaplanować/opublikować nielimitowaną liczbę pinów na jednym profilu (w planie rocznym)  lub do 400 pinów miesięcznie w planie płatnym miesięcznie. Darmowy, testowy okres pozwala na:

  • zaplanować i opublikować do 100 pinów na Pintereście i / lub 30 postów na Instagramie. Czas nie jest ograniczony.
  • bezpłatny dostęp do następujących raportów dla Pinteresta: Brand Profile Performance, Pin Inspector, Board Insights, and Monitor Your Domain i Instagrama: Brand Profile Performance, Post Inspector.
  • dostęp do Tailwind Tribes (max 5) – grup współpracujących użytkowników, promujących wzajemnie swoje treści.

Aby rozpocząć okres testowy nie potrzebujesz podawać danych karty kredytowej. Jeśli otworzysz rachunek (najpierw testowy, a  potem płatny) z mojego linka polecającego otrzymasz 15 USD na start (zniżka w opłatach )

 

Zalety Tailwind

Mówiąc w skrócie Tailwind pozwala zautomatyzować pinowanie, skrócić czas poświęcany na przypinanie treści i zoptymalizować nasze działania:

  • Oszczędność czasu: automatyczna publikacja wcześniej zaplanowanych treści (w tym do tablic grupowych), hurtowe wgrywanie obrazów, kalendarz publikacji, planner w trybie drag-and-drop, listy hashtagów.
  • Maksymalizacja zasięgu: automatyczne optymalizowanie czasu publikacji (program na bazie danych Twojego profilu zaproponuje nakorzystniejsze pory pinowania)
  • Statystyki: poszerzona analiza danych dla Twojego proilu

Więcej o automatyzacji pinowania  z Tailwind w tym artykule.