Widzieliście już nowy wygląd profili na Pintereście?

Co się zmieniło?

  • Pojawił się banner, tworzony automatycznie z Twoich ostatnich pinów (tego, co przypięłaś lub przepięłaś) lub z aktywności na Twoim profilu (czyli poza tym co Ty robisz uwzględnia jeszcze to co od Ciebie przepinają inni – teoretycznie na bannerze pojawią się najpopularniejsze piny). Pinu ułożone ukośnie!
  • Dla profili biznesowych wyeksponowano podłączoną stronę www, teraz mamy widoczny, klikalny link.
  • Pojawiła się zakładka Overview:

Zawiera prezentację wyróżnionych tablic, ostatnich przypiętych pinów i  tablic, do których były przypięte ostatnio piny.

  • Pojawiła się zakładka Activity, gdzie widać, co inni użytkownicy przepinali z Twojego profilu do siebie ( w odróżnieniu od zakładki Pins, gdzie widać to , co Ty przypinasz i przepinasz od innych. Możesz ją wyłączyć:

  • Ukryto informację o ilości followersów. Wciąż jest ona dostępna, ale dopiero  po wejściu w stosowną zakładkę:

Zamiast ilości followersów widzimy teraz ilość wyświetleń Twoich pinów w ciągu miesiąca. Jak sądzicie dlaczego? Od dawna mówi się na Pintereście, że ilość followersów nie jest najważniejsza. Użytkownicy często korzystają z wyszukiwarki, nie muszą być twoimi followersami, aby widzieć Twojej treści. SEO zwycięża! Można mieć mało followersów a ruch – spory!

  • Pojawiła się zakładka Tries. Prezentuje ona ew. zamieszczone przez użytkowników zdjęcia z zastosowania/wykorzystania produktów z pina:

Jak Wam się podoba?

Nowy wygląd nie u wszystkich jest włączony, możecie zatem porównać, który jest bardziej interesujący, funkcjonalniejszy?

Posłużę się dla porównania największym (znanym mi) polskim profilem:

 

przed zmianą:

 

po zmianie:

Nowy wygląd profili na Pintereście