Podobnie jak wszystkie sieci społecznościowe, Pinterest ma swoje ograniczenia. Jedne z nich są oczywiste, inne – zaskakujące. Dowiedz się, jakie są ograniczenia Pinteresta!

 

Możesz zaobserwować tylko 300 osób na godzinę.

Jedną z technik zdobywania followersów na Pintereście (podobnie jak na Instagramie)  jest obserwowanie innych w nadziei, że oni zaobserwują Ciebie.  Aby zapobiec działalności programów i botów automatycznie polubiających wszystkie napotkane profile, wprowadzono ograniczenie liczby profili, które możesz polubić w ciągu 1 godziny. Limit jest oczywiście odnawialny.

 

Opis pina jest limitowany do 500 znaków

Wystarczająco dużo, aby „sprzedać” Twoją historię, wypromować post czy produkt, ale nie tyle, żeby pisać elaboraty.

 

Profil może przypiąć jedynie 200 000 pinów

To jedna z zasad najbardziej krytykowanych przez dużych użytkowników, zwłaszcza korzystających intensywnie z automatyzacji pinowania. Czy rzeczywiście jest to duże ograniczenie? Uznawany za największy obecnie profil na Pintereście: Joy Cho  https://pl.pinterest.com/ohjoy/pins/ ma obecnie nieco ponad 15 000 pinów, drugi Maryann Rizzo https://pl.pinterest.com/maryannrizzo/- nieco ponad 110 000, a trzeci Bekka Palmer https://pl.pinterest.com/bekkapalmer/pins/- 13 600. Te 200 000 zatem nie jest rzeczywistą barierą. można osiągnąć duży sukces na Pintereście bez przekraczania, a nawet zbliżania się do tego limitu.  Nie spotkałam rzeczywistego profilu zmagajacego się tym problemem, choć pewni są tacy anonimowi pożeracze treści pinujący aż do tego limitu.

 

Można mieć tylko 500 tablic

Jak wyżej, teoretycznie to ograniczenie, a praktycznie… Z punktu widzenia prowadzącego profil oraz użytkowników, łatwiej jest prowadzić mniejszą ilość tablic, ale zawierających wysokiej jakości treści.

 

Można polubić do 100 000 pinów

Nie jest to duży problem, gdyż zawsze możesz przepiąć i w ten sposób dać dowód zainteresowania (nawet bardziej cenny niż serduszko)

 

Co sądzisz, czy te ograniczenia Pinteresta mają dla Ciebie znaczenie?

W przeważającej części te ograniczenia wydają się służyć dobrym celom, unikaniu spamowania, koncentrowaniu się na jakości a nie na ilości. Jakie są Twoje przemyślenia na temat tych ograniczeń?

Zapisz na Pintereście:

Ograniczenia Pinteresta