Wielokrotnie w grupie Pinterest dla biznesu, w trakcie wyzwań wypływał temat regularnego, intensywnego pinowania. Jak to robić nie poświęcając Pinterestowi niewyobrażalnej ilości czasu?

Oczywiście, planując publikację pinów.

Obok dedykowanych narzędzi, zaawansowanych, o których wkrótce poczytacie tutaj więcej, mamy również narzędzie wbudowane bezpośrednio w Pinteresta.

Planowanie pinów bezpośrednio na Pintereście

Mówiąc inaczej: publikowanie wcześniej przygotowanych pinów, o określonej porze. Bezpośrednio na Pintereście, bez dodatkowych programów.

Jak to robić? Opcja jest dostępna w wersji desktopowej Pinteresta, oraz w aplikacji iOS (iPhony, iPady itd.). Nie majej niestety (jeszcze?) w aplikacjach na Androida.

Wersja desktopowa

Po zalogowaniu w profilu kliknij czerwony plus, aby utworzyć nowy pin.

Uzupełniasz wszystkie pola: dodajesz zdjęcie, tytuł, opis, link URL, a w dolnej części masz możliwość wyboru opcji: publikacji natychmiastowej lub publikacji w określonej dacie i godzinie.

Po zaplanowaniu pin do czasu publikacji jest widoczny tylko dla Ciebie w odrębnej sekcji w profilu, w zakładce Pins :

Wersja iOS

Na stronie głównej aplikacji wybierz z dolnego menu szary plus .

Wybierz opcję: Utwórz pin.

Dodaj zdjęcie, tytuł, opis, link URL.

Na dole masz do wyboru, podobnie jak w wersji desktopowej: publikację natychmiastową lub (po kliknięciu ołóweczka oznaczającego edycję) w określonej dacie i godzinie.

 

 

Możliwości i ograniczenia

Jak przy wielu dodatkowych opcjach pinteresta, planowanie pinów jest możłiwe jedynie w profilu biznesowym.

Możesz w ten sposób zaplanować do 30 pinów na raz (w kolejce do publikacji może oczekiwać nie wiecej niż 30 pinów). To i dużo (nie siadasz do tego zadania 30 razy tylko raz) i mało (zważywszy, że dobrze byłoby pinować 15-20 pinów dziennie…). No, ale ok, jeśli masz materiałów na 4-5 publikacji dziennie, to takie planowanie pinów pozwala Ci usiąść do tego zadanie jedynie raz na tydzień.

Dla pinów już zaplanowanych można w każdej chwili zmienić datępublikacji (lub opublikować je natychmiast).

Planując w ten sposób, zdajesz się na swoje wyczucie, jeśli chodzi o optymalne godziny publikacji.

Niestety ten sposób nie tworzy pinów wzbogaconych, nawet ze stron, z których jest to możliwe (np. z Etsy). Pinując z kolei bezpośrednio ze strony Etsy, nie ma możliwości określenia terminu publikacji (zawsze publikacja jest natychmiastowa).